0

Niedzielski straszy płatnymi szczepieniami! „Najlepiej zaszczepić się teraz…”

Share

Do końca września szczenienia przeciw COVID-19 są dostępne za darmo. Zastanawiamy się, co po tym czasie. Najlepiej zaszczepić się teraz – twierdzi minister Adam Niedzielski. w rozmowie z Radiem Wrocław.

Minister Zdrowia w trakcie wywiadu przyznał, że plan rządu zakładał darmowe szczepionki do końca września 2021. Nie wiadomo, czy system nadal będzie finansował ukłucia.

Zastanawiamy się, co zrobić ze szczepieniami po wrześniu, bo do tego czasu ustaliliśmy, że ten system będzie działał w ten sposób jak do tej pory, czyli jest i darmowy preparat i darmowa usługa szczepienia – podkreślił Niedzielski.

Proszę pamiętać, że szczepienia czy w ogóle inne leki są generalnie obejmowane systemem refundacji i wtedy definiujemy sobie kryteria tej refundacji. Są np. pewne grupy seniorów, którzy otrzymują to za darmo, a jak w przypadku szczepienia na grypę ludzie w wieku produkcyjnym płacą czy współpłacą za takie szczepienie, więc na razie na pewno do końca września będzie można skorzystać za darmo ze szczepienia – dodał.

Źródło: Radio Wrocław