0

Niedzielski straszy Polaków lockdownem! „Dziewięć powiatów, które mogłybyby być w strefie żółtej…”

Share

Minister Adam Niedzielski nie przestaje straszyć Polaków wprowadzeniem kolejnego, tym razem regionalnego lockdownu. Szef restortu zdrowia w wywiadzie dla „DGP” podkreślił, że są już powiaty, które łapią się do planu ograniczania wolności.

Przypomnijmy, we wrześniu minister Niedzielski wskazywał konkretne warunki, które „należy spełnić”, aby dany powiat trafił do strefy żółtej bądź czerwonej, co oznaczałoby wprowadzenie tam lockdownu. Teraz okazuje się, że takich miejsc w skali kraju jest już kilkanaście.

Według tych parametrów mamy ok. dziewięciu powiatów, które mogłyby być w strefie żółtej i jeden w czerwonej. Ale to za mało w skali krajowej, żeby wprowadzać rozwiązanie, które miałoby charakter systemowy – mówił polityk.

W rozmowie pojawiła się także kwestia, jak długo jeszcze koronawirus będzie obecny w społeczeństwie. Na to pytanie minister zdrowia odpowiedział zaskakująco szczerze.

Koniec będzie wtedy, kiedy będziemy mogli oszacować, iż śmiertelność związana z koronawirusem, zakażalność i inne parametry są na poziomie grypy – podkreślił.

Chociaż mamy ponad 100 tys. zachorowań na grypę tygodniowo, a na COVID-19 – 8 tys., to zgonów z powodu grypy jest o wiele, wiele mniej – dodał.

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna