5

Niedzielski straszy Polaków! „Nie ma tolerancji dla hejtu”

Share

Minister zdrowia Adam Niedzielski ostatnio wybrał się do Kielc na inaugurację kampanii #świętokrzyskieNIEhejtuje. Podczas spotkania polityk podkreślił, że “hejt to trucizna, która zatruwa umysły”.

Hejt to trucizna, która zatruwa umysły. Hejt musi znikać z przestrzeni publicznej. Nie ma tolerancji dla hejtu – powiedział w poniedziałek 27 września w Kielcach minister zdrowia Adam Niedzielski, inaugurując kampanię #świętokrzyskieNIEhejtuje.

Chcemy powiedzieć zdecydowane nie. Chcemy pokazać, że postawa hejtu nie jest postawą dominującą, że ogromna większość ludzi nie godzi się na to, nie toleruje hejtu – dodał.

Szef resortu zdrowia podkreślił, że hejt prowadzi do pojawiania się takich problemów, jak depresja czy próby samobójcze. Niedzielski także wyznał, że sam spotkał się z hejtem między innymi ze strony środowisk antyszczepionkowych.

Niech ta kampania, niech województwo świętokrzyskie będzie początkiem, sygnałem dla całej Polski, że nie możemy być pasywni wobec tego, co się dzieje wokół nas – zaapelował.