3

Niedzielski wprost o SZÓSTEJ FALI koronawirusa w Polsce! „We wrześniu i październiku…”

Share

Niezależnie od prognoz przygotowujemy się na najgorsze, co oznacza, że we wrześniu i październiku może nastąpić znaczny wzrost zakażeń – twierdzi minister Adam Niedzielski, odnosząc się do możliwej szóstej fali pandemii koronawirusa w Polsce.

W rozmowie z portalem medonet.pl szef resortu zdrowia odpowiedział na pytanie dotyczące możliwego wzrostu zachorowań jesienią tego roku. Zdaniem ministra Niedzielskiego prognozy nie wskazują na czarny scenariusz.

Obecne prognozy mówią, że w lipcu może wzrosnąć liczba zakażeń, nawet do tysiąca nowych przypadków dziennie. Takie liczby nie stanowią jednak zagrożenia dla wydolności systemu opieki zdrowotnej, a to jest kryterium wprowadzania różnych scenariuszy. Jeżeli chodzi o wrzesień czy październik, prognozy na razie nie pokazują większego przyspieszenia pandemii, jednak oczywiście nie możemy się na nich opierać w 100 proc., co pokazały nam minione fale – stwierdził.

Jednocześnie jednak, polityk podkreślił, że ministerstwo zdrowia przygotowuje się do wzrostu zachorowań.

Zresztą niezależnie od prognoz przygotowujemy się na najgorsze, co oznacza, że we wrześniu i październiku może nastąpić znaczny wzrost zakażeń. Ale według naszych analiz ten wzrost zakażeń niekoniecznie musi przełożyć się na zwiększoną liczbę hospitalizacji, więc jest to mało realny scenariusz, by doszło do problemów w działaniu systemu opieki zdrowotnej – dodał.

Źródło: medonet.pl