3

Niedzielski wprost: PIĄTA FALA staje się już faktem! Straszy ogromnymi liczbami zakażonych

Share

Jest takie ryzyko, że zostanie przekroczona (red. we wtorek) bariera 20 tysięcy zakażeń. TO wszystko pokazuje, że piąta fala staje się już faktem – twierdzi minister zdrowia Adam Niedzielski na specjalnie zwołanej konferencji prasowej.

Szef resortu zdrowia w trakcie przemowy do dziennikarzy mówił między innymi o zbliżającej się, a w zasadzie już wchodzącej do Polski „piątej fali koronawirusa” związanej z mutacją Omikron.

Zdaniem polityka prognozy, które zostały zaprezentowane ministerstwu zdrowia są fatalne i pokazują, że nadchodzące tygodnie będą absolutnymi rekordami w kwestii ilości zakażeń.

Takiego obciążenia z jakim jeszcze w żadnej z fal nie mieliśmy do czynienia – stwierdził.

Ośrodek ICM z którym współpracuje resort przedstawił dwa warianty. Od 100 do 140 tysięcy zakażonych i szczyt pojawi się albo w połowie lutego, albo na samym początku marca – referował szef MSZ.

To nie jedna taka analiza, według której nadchodzi kompletny paraliż służby zdrowia. Bardzo wysokie liczby ma bowiem przedstawiać również inny ośrodek, z którym współpracuje ministerstwo.

Ośrodek MOCOS, którzy przedstawił analizę piątego stycznia zakłada, że już pod koniec stycznia będziemy mieli do czynienia z około 120 tysiącami zakażeń – podkreślił minister Niedzielski.