0

Niedzielski zapowiada: Polska wesprze ODBUDOWĘ ukraińskiego systemu ochrony zdrowia

Share

Adam Niedzielski podczas nieformalnego spotkania ministrów zdrowia UE w Pradze poinformował o wsparciu Polski dla Ukrainy w opiece nad pacjentami i w odbudowie ukraińskiego systemu ochrony zdrowia – czytamy w informacji podawanej na twitterze przez Ministerstwo Zdrowia.

Według przekazów medialnych, ukraiński szef resortu zdrowia Wiktor Laszko spotkał się z przedstawicielami ministerstw zdrowia krajów Unii Europejskiej w czeskiej Pradze. Tam przedstawił obecne straty wojenne m.in. 127 kompletnie zniszczonych szpitali oraz blisko 1000 uszkodzonych obiektów leczniczych.

Jak można przeczytać w informacjach podawanych przez dział prasowy polskiego Ministerstwa Zdrowia, Adam Niedzielski wezwał swoich odpowiedników do finansowania opieki zdrowotnej obywateli Ukrainy. Jednocześnie zapewnił, że Polska weźmie aktywny udział w odbudowie systemu ochrony zdrowia w tym kraju.

Nie przedstawiono jednak żadnych szczegółów, jak takowa pomoc miałaby wyglądać. Najprawdopodobniej mowa jest o kolejnych transzach finansowych za której, po zakończeniu wojny, władze w Kijowie, mogłyby finansowa odbudowę tamtejszych szpitali i innych obiektów leczniczych.

 

Źródło: twitter.com/MZ_GOV_PL