0

Niedzielski zapowiada POWRÓT MASECZEK! „Będziemy podejmowali decyzje..”

Share

Jeżeli będziemy widzieli niepokojące sygnały, mówię tu przede wszystkim o liczbę hospitalizacji, to będziemy podejmowali (decyzje) – mówił minister zdrowia Adam Niedzielski w trakcie konferencji prasowej w Puławach.

Szef resortu zdrowia odniósł się, po raz kolejny, do informacji o rosnącej liczbie zakażeń COVID-19. Jego zdaniem w najbliższych tygodniach będziemy obserwować znaczny tręd wzrostowy, a już niedługo dojdziemy do „szczytu letniej fali”.

W tym tygodniu mieliśmy do czynienia z przekroczeniem bariery 5 tys. nowych przypadków, miało to miejsce w poniedziałek. Najbardziej aktualne prognozy mówią, że w II połowie sierpnia będziemy mieli około 10 tys. przypadków dziennie w Polsce, jednak może się też zdarzyć, że apogeum zakażeń przypadnie na I połowę sierpnia – wtedy dzienna liczba zachorowań byłaby mniejsza – ok. 7-8 tys. – zapowiedział.

W dalszej części wypowiedzi, minister Niedzielski, otwarcie mówił o możliwości powrotu restrykcji covidowych. Oczywiście, pierwszym krokiem miałby być powrót maseczek.

Jeżeli będziemy widzieli niepokojące sygnały, mówię tu przede wszystkim o liczbę hospitalizacji, to będziemy podejmowali (decyzje). Jest też pewne ryzyko, że we wrześniu może się szybko pojawić wzmocnienie impulsów do zwiększenia zakażeń – dzieci wracają do szkoły, mamy powroty do pracy, więcej czasu przebywania w zamkniętych przestrzeniach. Wtedy będziemy się zastanawiali w zależności od tego, jaki ten poziom pod koniec sierpnia będzie, czy jakichś regulacji chociażby dotyczących maseczek w środkach transportu, we wrześniu nie stosować – stwierdził.