1

Niedzielski znów grzebie w przepisach! Będzie obowiązek szczepień?

Share
Iza Husselbank

Obowiązkowe szczepienia w Polsce? PIS już przygotowuje zmiany w prawie. Minister Zdrowia Adam Niedzielski jednak twierdzi, że rząd nie zrobi niczego wbrew społeczeństwu.

14 października we Włoszech weszło w życie kontrowersyjne prawo, które uniemożliwia osobom nieszczepionym wejść do pracy oraz otrzymać wynagrodzenie. Polaków czeka to samo?!

Ministerstwo zdrowia już przygotowało projekt, który pozwoli pracodawcom sprawdzać, który pracownik jest zaszczepiony, a który nie. Wiadomo, że projekt już został pozytywnie zatwierdzony przez Komitet Stały Rady Ministrów i czeka na obradę i głosowanie w Sejmie. Rząd jednak zwleka z jego wprowadzeniem. Jak twierdzi Minister zdrowia Adam Niedzielski, ten projekt będzie czekał “cięższych czasów”.

My będziemy ten projekt trzymali na cięższe czasy. Patrzymy sobie na różne parametry. Nie mówię tylko o epidemicznych wielkościach, ale też o pewnych preferencjach społecznych. Bo podejmowanie decyzji dotyczących walki z pandemią to nie jest tylko podejmowanie decyzji rekomendowanych przez ekspertów epidemicznych, bo tu trzeba uwzględniać o wiele więcej elementów – gospodarcze, społeczne itd. – powiedział szef resortu zdrowia Adam Niedzielski w rozmowie TVN24.