0

Niedzielski znowu STRASZY Polaków COVID-19! „Jesteśmy w apogeum”

Share

Adam Niedzielski znowu groz i wypowiedział się na temat rekordowego wskaźnik zakażeń COVID-19. „Wyniki wykazują, że w zasadzie w tej chwili jesteśmy w apogeum” – mówił na antenie Polsat News.

Dodajmy, że opublikowany w środę raport wskazał zdiagnozowanie 7175 nowych zakażeń koronawirusem, w tym 1306 ponownych zachorowań. Podano, że w ciągu minionej doby z powodu COVID-19 zmarło 25 osób.

Minister Zdrowia mówił o tym w „Gościu Wydarzeń” w Polsat News.

– Zdecydowanie to jest konsekwencja tych ostatnich 3 wolnych dni, po prostu mamy pewnego rodzaju kumulację po dłuższym weekendzie. Ta liczba 7 tysięcy oczywiście jest większa od tego, co było tydzień temu, bo wtedy mieliśmy wynik rzędu 5-6 tysięcy, więc jest to wzrost zauważalny jeśli chodzi o procenty – powiedział.

– Ale jeżeli popatrzymy sobie na te dłuższe, tygodniowe okresy to tak naprawdę średnia liczba zachorowań spada w tej chwili, ona była najwyższa w zeszłym tygodniu i miała 3,6 tysiąca, a teraz spadła do 3,4 tysiące, mówię tutaj o średniej siedmiodniowej – dodał.

– Wszystkie te wyniki wykazują, że w zasadzie w tej chwili jesteśmy w apogeum i w najbliższych tygodniach należy się spodziewać spadków – mówił na łamach telewizji.

Źródło: Polsat News