1

Niedzielski zwołał pilną konferencję i straszy Polaków! Mowa o „czarnym scenariuszu”

Share

To ten moment, w którym wszyscy musimy pójść po głęboką refleksję na temat bezpieczeństwa naszych bliskich, bo sytuacja jest naprawdę bardzo poważna – mówił na pilnie zwołanej konferencji prasowej, Adam Niedzielski.

Minister Zdrowia kolejny już raz w ciągu zaledwie kilku dni zdecydował się na wygłaszanie oficjalnych komunikatów, które mają pokazać, z jak poważnym zagrożeniem mamy do czynienia.

Apeluję o rozwagę i przestrzeganie obostrzeń. (…) W naszych rękach są trzy narzędzia, które mogą nas uchronić przed czarnym scenariuszem: to szczepienia, obostrzenia i podstawowe zasady stosowania dystansu, dezynfekcji i noszenia maseczek – mówił minister.

Jak można się domyślać, takie stanowisko to przygotowania do kolejnych obostrzeń, które zostaną ogłoszone w najbliższym czasie.

Tylko i wyłącznie naszą odpowiedzialnością możemy tę trzecią falę przełamać, jeżeli będziemy nieodpowiedzialni, to oczywiście będą realizowały się najgorsze scenariusze, bo czy szczyt zachorowań będzie na poziomie średnim 25, 30, 35 czy nawet 40 tys., to zależy tylko i wyłącznie od nas i od naszej odpowiedzialności – podkreślił Niedzielski.