0

Niemcy ODMAWIAJĄ przyjmowania uchodźców z Ukrainy! Najgorzej jest w Bawarii i Saksonii

Share

Niemieckie landy decydują się na odmowę przyjmowania uchodźców z Ukrainy tłumacząc się przekroczonymi limitami oraz brakiem środków na finansowanie pomocy socjalnej. Według lokalnych mediów najgorsza sytuacja panuje w Bawarii i Saksonii.

Według danych statystycznych przedstawianych przez urzędników samorządowych w Niemczach schronienie znalazło około milion uchodźców. W samej Dolnej Saksonii, gdzie przyjechało około 90 tysięcy migrantów, pomocy w zakwaterowaniu odmówiło już 17 samorządów.

Teoretycznie uchodźcy z Ukrainy mogą mieszkać, gdzie chcą. Jednak z powodu wprowadzonych limitów po ich wypełnieniu kolejnym nie przysługuje już pomoc socjalna – piszą dziennikarze Gazety Wyborczej.

Przypomnijmy, że władze landów zdecydowały się na wprowadzenie limitów przyjmowanych uchodźców. Ma to zapobiec sytuacji podobnej do tej z kryzysu migracyjnego w 2015 roku.

Przybysze z Ukrainy krytykują sztywne niemieckie regulacje, ponieważ muszą mieszkać tam, gdzie się zarejestrowali. W niektórych sytuacjach dochodzi wręcz do absurdów. jednej z ukraińskich rodzin urzędnicy odmówili dołączenia ciotki, traktując ja jako dalszą krewną. Została zmuszona do zamieszkania w innym landzie – informuje „Gazeta Wyborcza”.

Według Instytutu na rzecz Badań nad Gospodarką największym problemem jest obecnie znalezienie pracy. Problemem jest brak znajomości języka niemieckiego, a co za tym idzie, niemożność pracy w wielu branżach.

 

Źródło: Gazeta Wyborcza