0

Niemcy SKORZYSTAŁYBY na wojnie Polsko-Rosyjskiej! Dr Sykulski wprost o niemieckiej polityce w Europie

Share

Niemcy są po stronie Rosji, co do tego nie mam najmniejszych wątpliwości – mówi dr Leszek Sykulski, komentując obecną sytuację geopolityczną w Europie.

W rozmowie z Marcinem Janem Orłowskim w „Kanale Politycznym” ekspert geopolityczny podkreślił, iż jego zdaniem, jednym z największych sprzymierzeńców Władimira Putina są obecnie Niemcy. Co więcej, zdaniem Sykulskiego, w obecnej sytuacji Niemcy skorzystałyby na rozszerzeniu konfliktu na Polskę.

Gdybyśmy przyjęli taką hipotezę analityczną, że dochodzi do wojny Polsko-Rosyjskiej to myślę, że byłby to bardzo korzystny bieg spraw dla Niemiec – stwierdził.

Skąd taka postawa Niemców? Według geopolityka chodzi przede wszystkim o niechęć polityczną w Polsce do rozbudowy „państwa europejskiego”.

Polityka Polska, w ostatnich latach, jest kością w gardle dla niemieckiego establishmentu. Doskonale wiemy, że spora część elit zachodnich, która marzy o europejskim państwie federalnej, bardzo krzywo patrzy na takie kraje jak Polska czy Węgry. Nie chodzi tu tylko o bieżącą politykę, ale pewien model cywilizacyjny – podkreślił.