0

Niepokojące informacje! Rosjanie chcą ostrzelać elektrownię atomową!

Share

Ukraiński wywiad podaje, że Rosjanie planują ostrzelanie Zaporoskiej Elektrowni Atomowej. Podobno mają w planach prowokacje. Bowiem zamierzają zrobić to pod ukraińską flagą, by oskarżyć o to Ukraińców.

Ostatnio dużo mówi się o Zaporoskiej Elektrowni Atomowej. Przypomnijmy, że Rosjanie zajęli ją jeszcze na początku marca. Obiekt obsługiwany jest przez ukraińskich pracowników, jednak Międzynarodowa Agencja Energii Atomowej informowała jakiś czas temu, że kontakt z nimi jest mocno utrudniony. Nie wiadomo, czy na terenie elektrowni znajduje się wszystko, co jest potrzebne do jej funkcjonowania.

Jak podają media, na terenie obiektu Rosjanie rozlokowali swoje wojska, prowadzą z tego miejsca ostrzał, na który Ukraińcy nie mogą odpowiedzieć. Jak donosi agencja Unian, powołując się na ustalenia ukraińskiego wywiadu, planują właśnie pod ukraińską flagą ostrzelać teren elektrowni, by zwalić winne za ekologiczną katastrofę na Ukraińców.

„Okupanci ostrzeliwują Zaporoską Elektrownię Atomową z wioski Wodiane i szykują prowokacje pod ukraińską flagą” – podaje ukraiński wywiad.

Dodaje, że przy wjeździe do miasta Enerhodar, które znajduje się w pobliżu elektrowni, Rosjanie mieli ustawić armatę samobieżną Pion.

Źródło: polsatnews.pl