0

Niepokojące wieści! „Czarny grzyb” atakuje ozdrowieńców! Zbiera już śmiertelne żniwo

Share

W czasach, kiedy w Indiach szaleje koronawirus, lekarze zgłaszają nową infekcję, która atakuje ozdrowieńców po Covid. Połowę przypadków prowadzi do śmierci.

Koronawirus w Indiach wciąż zbiera żniwo. W kraju diagnozowana jest obecnie połowa wszystkich nowych zakażeń na całym świecie. Tylko w ciągu ostatniej doby wykryto 366 161 nowych zakażeń, 3754 osób zmarło.

Jak podaje BBC, w kraju zaczyna szaleć nowa infekcja, która atakuje ozdrowieńców. Mukormykoza to bardzo rzadka infekcja, która spowodowana jest ekspozycją na grzyba rzędu Mucorales. Choroba wpływa na zatoki, mózg i płuca i może zagrażać życiu u osób z cukrzycą, a także osoby z obniżoną odpornością.

Dr Akshay Nair z Bombaju uważa, że rosnąca liczba przypadków ​​mukormykozy może być spowodowana stosowaniem sterydów, ratujących życie ciężko chorych na Covid.

Cukrzyca obniża obronę immunologiczną organizmu, koronawirus to jeszcze zaostrza, a sterydy, które pomagają zwalczać COVID-19, działają jak paliwo dolane do ognia – mówi dr Nair, cytowany przez BBC.