0

Niewiarygodne! Ukraińcy planowali zamach w trakcie obchodów 80. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej!

Share

Policja przyznaje, dwóch mężczyzn i kobieta zostało zatrzymanych w związku z ogłoszeniem planu przeprowadzenia zamachu terrorystycznego w trakcie obchodów 80. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej! Jak przyznają policjanci, zagrożenie było bardzo realne.

Dzięki szybkiemu i bardzo dobremu współdziałaniu komórek zwalczających cyberprzestępczość Komendy Stołecznej Policji i Komendy Głównej Policji, a następnie służb kryminalnych ustaliliśmy dokładne miejsce pobytu tych osób – poinformował w środę insp. Mariusz Ciarka z KGP. Troje obywateli Ukrainy zostało zatrzymanych przez policjantów z pododdziału kontrterrorystycznego.

Jak informuje policja, na miejscu zostały zabezpieczone jednostki broni, które przekazano do badań. Ze wstępnych ustaleń wynika, że zabezpieczona broń nie jest bronią palną.

To bardzo poważne zdarzenie, gdyby np. w chwili wejścia kontreterrorystów trzymali w rękach taką broń mogłoby dojść do tragedii. Nie może być przyzwolenia na takie zachowanie – stwierdził insp. Ciarka.

Jak dotąd nie podano dokładniejszych informacji, jak miałby wyglądać ewentualny zamach. Domyślać się można jedynie, z krótkich i lakonicznych informacji, iż potencjalni zamachowcy przy pomocy broni próbowaliby strzelać do przywódców, którzy w tym dniu przebywali w Warszawie. Możliwe, że celem mógłby być prezydent Wołodymyr Zełenski, który spotykał się w stolicy Polski z Andrzejem Dudą. Polityk, choć lubiany w kraju, to ma również wielu zażartych przeciwników.