1

Niezaszczepieni zamknięci w domach?! „Eksperci” straszą Polaków

Share

Z luzowaniem obostrzeń czekają na nas wielkie zmiany w restrykcjach. Obostrzenia będą obowiązywać tylko osób niezaszczepionych?

 

Program szczepień przeciw koronawirusa wciąż trwa. Rząd jednak spotkał się z dużym problemem. 1/3 Polaków nie planuje przyjąć preparatu. W związku z tym członkowie Rady Medycznej przy premierze Mateuszu Morawieckim chcą utrzymać część obostrzeń tylko dla osób niezaszczepionych.

Jako członkowie Rady Medycznej przy premierze konsekwentnie opowiadamy się za utrzymaniem części obostrzeń dla osób niezaszczepionych – mówił dr Konstanty Szułdrzyński podczas rozmowy z PAP.

Nie rozmawialiśmy ostatnio z rządem o szczegółach luzowania obostrzeń, ale ogólna strategia ich znoszenia została wypracowana dużo wcześniej. Epidemia się nie skończyła i póki tak jest, to wszystkich obostrzeń nie da się w naszej ocenie znieść. Oczywiście w stosunku do osób niezaszczepionych. Osoby zaszczepione czy uodpornione w wyniki przebycia COVID-19 powinny natomiast być zwalniane z kolejnych rygorów sanitarnych czy ograniczeń – dodał.