1

Nieznany sprawca znęcał się nad psami! Obcinał im palce! Policja prosi o pomoc

Share

Na terenie gminy Stara Błotnica i Jedlińsk doszło już do kilku zdarzeń znęcania się nad psami. Policja szuka sprawcy.

Jak poinformowała rzecznik Powiatowej Komendy Policji w Białobrzegach Ewa Kozyra podczas rozmowy w “Radiu dla Ciebie”,
od marca na terenie gminy Stara Błotnica i Jedlińsk doszło do trzech okaleczenia psów. Nieznany sprawca (lub sprawcy) obciął zwierzętom palce u kończyn.

Prawdopodobnie na terenie tych gmin grasuje psychopata, który z premedytacją obcina sekatorem palce psom, a następnie porzuca okaleczone zwierzęta – napisano na plakacie, który ostrzega mieszkańców przed niebezpieczeństwem dla ich czworonogów.

Jednego z psów przygarnęła Fundacja dla szczeniąt “Judyta”, innego Fundacja Canum Argentaria “Psi Grosz”.

Ta sunia była torturowana – zwyrodnialec obciął jej palce w przedniej łapie a potem wyrzucił przy drodze. Kulejąc dotarła skrajnie wyczerpana do wsi. Nie przejawiała żadnej agresji, tylko trzęsła się ze strachu. Szybko okazało się, dlaczego nie uciekała. Sunia ma amputowane palce w jednej łapce – czytamy na facebookowym profilu fundacji “Psi Grosz”.

Komenda Powiatowa Policji w Białobrzegach już szuka sprawcy i prosi o pomoc wszystkich, kto ma jakąkolwiek wiedzę na ten temat.

Bestialstwo z jakim psiaki zostały potraktowane nie może pozostać bez odzewu, dlatego jeśli masz jakąkolwiek wiedzę na temat tych zdarzeń prosimy skontaktuj się z Komendą Powiatową Policji w Białobrzegach pod numerem telefonu 47 702 22 00 lub mailowo – czytamy w policyjnym komunikacie.