0

Nigdy nie rób tego na słońcu! To może Cię zabić!

Share

Nikt nie mógł pomyśleć, że takie letnie połączenie może być zabójczym! Naukowcy ostrzegają: nigdy nie rób tego podczas opalania!

Według najnowszych badań opalanie się pod wpływem alkoholu jest niebezpiecznym dla naszego zdrowia. Jak podaje Aaron White z National Institute on Alcohol Abuse and Alcoholism, badania wykazały, że osoby, które były pod wpływem alkoholu, miały znacznie mniejsza tolerancja na działanie promieni UV.

Naukowiec podkreślił, że trunki obniżają poziom antyoksydantów i karotenoidów w organizmie, które mają działanie przeciwnowotworowe i chronią przed promieniami UV. To może doprowadzić do oparzenia słonecznego. Oprócz tego picie drinków podczas kąpieli słonecznej podnosi ryzyko rozwoju raka skóry.

Negatywny wpływ alkoholu podczas opalania zauważyli również japońscy i francuscy naukowcy. Według badań trunki niekorzystnie wpływają na skórę, niezależnie od rodzaju karnacji.

Pamiętajmy też o tym, że po spożyciu mocnych trunków nastąpi dezorientacja, która może spowodować zbyt długie przebywanie na słońcu, co może zaszkodzić naszemu zdrowiu.