6

Nowe informacje ws. aresztowania księdza Szydłowskiego! Znamy szczegóły śledztwa

Share

Krakowski ksiądz Łukasz Sz. jest jednym z tymczasowo aresztowanych ws. fałszowania certyfikatów covidowych – poinformowała poznańska prokuratura. W sprawie zatrzymano łącznie pięć osób, w tym dwóch żołnierzy.

Przypomnijmy, 10 stycznia ksiądz Łukasz Szydłowski został zatrzymany w Krakowie, gdzie pełnił posługę w miejscowym przeoracie Bractwa Świętego Piusa X. Wówczas opublikowano krótką notkę, w której określono, że aresztowanie związane było z „czynnościami w ramach reżimu sanitarnego”. Teraz wiadomo, że chodzi o fałszowanie certyfikatów covidowych.

Współpracował z pielęgniarką, która wystawiała certyfikaty zaszczepienia przeciw COVID-19 – komentował sprawę rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Poznaniu, prok. Łukasz Wawrzyniak.

Jak podano duchowny przyjmował od 100 do 200 zł od chętnych, którym wystawione zostało fałszywe zaświadczenie o szczepieniu. Ksiądz miał ułatwić otrzymanie certyfikatu sześciu osobom.

Ks Łukaszowi Szydłowskiemu przedstawiono zarzuty dotyczące oszustwa, poświadczenia nieprawdy w celu osiągnięcia korzyści majątkowej oraz przyjęcia korzyści majątkowej w związku z pełnieniem funkcji publicznej za zachowanie stanowiące naruszenie przepisów prawa.

Źródło: Interia.pl