1

Nowy skutek uboczny po szczepieniu! Kobietom rosną piersi

Share

Nowy skutek uboczny po szczepieniu przeciw koronawirusa! Po przyjęciu preparatu Pfizer kobiety zauważyły … powiększenie piersi!

 

Coraz więcej kobiet w Stanach Zjednoczonych po przyjęciu preparatu przeciw koronawirusa koncernu Pfizer oraz Moderna zgłaszają się na badania mammograficzne. Wszystko przez … powiększone piersi.

Jak informuje Medonet, część osób po szczepieniu także skarży się na opuchliznę w dole pachowym, która może przypominać jeden z symptomów nowotworu piersi. Okazuje się, że jest to adenopatia pachowa.

Dolegliwość ta nosi nazwę adenopatii pachowej (w przypadku raka piersi może być ona sygnałem, że nowotwór się rozprzestrzenił – przerzuty raka piersi najczęściej pojawiają się właśnie węzłach chłonnych pachowych) – podaje Medonet.pl.

Jak podaje Australijski Departament Zdrowia, zapalenie węzłów chłonnych jest jednym z rzadszych skutków ubocznych po szczepieniu. Medycy jednak podkreślają, że opuchlizna ta jest tymczasowa.

Kiedy ludzie otrzymują szczepionki w ramię, normalne jest, że węzły chłonne pod pachą po tej stronie ciała są aktywowane i puchną. To twoje ciało przygotowuje ochronną odpowiedź immunologiczną – wyjaśnia portal The Conversation.