1

O krok od WOJNY! Kijów przygotowuje schrony do ochrony przed bombardowaniem!

Share

Sytuacja na Ukrainie staje się coraz bardziej napięta! Władze Kijowa ogłosiły właśnie weryfikację schronów, które mogą zostać użyte do ewakuacji mieszkańców miasta w trakcie bombardowania.

Informację o sprawdzeniu bezpiecznych lokalizacji podała redakcja Radia Swoboda. Według dziennikarzy w stolicy Ukrainy znajduje się około 500 schronów oraz około 6 tysięcy miejsc tzw. podwójnego przeznaczenia, czyli tych, które mogą stanowić bezpieczne miejsce w przypadku ataku.

W wielu obiektach podwójnego przeznaczenia w piwnicach zlokalizowane są sklepy, salony fryzjerskie, banki itd. Informujemy przez dzielnicowe administracje, że w razie sygnału „Uwaga dla wszystkich”, czyli kiedy w mieście zawyją syreny, w takich miejscach mają zostać otwarte drzwi i mieszkańcom naszego miasta ma być zagwarantowany dostęp do nich – twierdzi Roman Tkaczuk, dyrektor departamentu bezpieczeństwa Kijowskiej Miejskiej Administracji Państwowej.

Według władz Kijowa przygotowanie ma polegać przede wszystkim na poinformowaniu osób, które zarządzają lokalizacjami, iż w przypadku alarmu będą miały 15 minut na udostępnienie przestrzeni mieszkańcom.

Na wtorek, 21 grudnia zaplanowany był pierwszy test gotowości systemu ostrzegania. W Kijowie zawyły syreny alarmowe, a mieszkańcy otrzymali informacje od mediów, w jaki sposób mają je interpretować.

Źródło: TSN.ua