1

O krok od wojny! Rosja mówi wprost: Są gotowi odpowiedzieć MILITARNIE!

Share

Moskwa jest gotowa na odpowiedź militarną, jeśli NATO zignoruje obawy Rosji dotyczące bezpieczeństwa – twierdzi wiceminister spraw zagranicznych Siergiej Riabkow.

Przypomnijmy, ze strony Kremla wydano kilka dni temu jasny komunikat, w którym zażądano od przedstawicielstwa Sojuszu Północnoatlantyckiego zapewnienie o braku relokacji wojsk na wschód i dołączaniu kolejnych państwo do składu NATO.

Powiedziałem, że znajdziemy formy odpowiedzi, w tym za pomocą środków wojskowych i wojskowo-technicznych, jeśli NATO ponownie zignoruje obawy Moskwy – mówił w rozmowie z TASS polityk.

Jednocześnie Riabakow kolejny raz powtórzył przekaz Władimira Putina który podkreślał, że Rosja chce rozwiązać konflikt na podstawie dialogu, a nie operacji wojskowej.

TASS podkreśla, że doradca Władimira Putina ds. polityki zagranicznej Jurij Uszakow w rozmowie z doradcą ds. bezpieczeństwa narodowego USA Jake Sullivanem przekazał, że Moskwa jest gotowa do natychmiastowego rozpoczęcia rozmów w sprawie projektów dokumentów dotyczących gwarancji bezpieczeństwa.

Źródło: TASS