2

o. Tadeusz Rydzyk ostro: Trzeba zapamiętać tych ludzi. To idzie w kierunku totalitaryzmu!

Share

To może być początek końca zamordyzmu w Prawie i Sprawiedliwości! Ostry głos sprzeciwu wobec segregacji sanitarnej wyraził ojciec Tadeusz Rydzyk, jeden z twórców politycznego sukcesu ugrupowania Jarosława Kaczyńskiego.

W trakcie sympozjum „Oblicza pandemii” na którym dyskutowano na temat pandemii koronawirusa i sposobach walki z nim, w pewnym momencie głos zabrał o. dr. Tadeusz Rydzyk. Twórca imperium Radia Maryja bardzo ostro opisał obecną sytuację w Polsce.

Ciekawy jestem, kto dał ten projekt taki, żeby płacić kary za to, że ktoś się zaraził. Jak oni będą badać, że to ten człowiek zaraził, a nie ktoś inny. Ale to zmierza do naprawdę totalnego – ja bym powiedział – skłócenia nas. Już jesteśmy w jakiś sposób skłóceni, zastraszeni, rządzi się strachem – a teraz jeszcze skłóceniem – mówił o. Rydzyk.

W przemówieniu duchownego bardzo często padało określenie „totalitaryzm”. Zdaniem ojca Tadeusza Rydzyka, działania polityków dążą do odebrania wolności obywatelom.

Dobrze, że my się boimy totalitaryzmu, bo teraz idzie nowy totalitaryzm. O tym pięknie mówi – jeszcze do niedawna prefekt Kongregacji Nauki Wiary – ks. kard. Gerhard Müller, Niemiec, bardzo wielki przyjaciel Polski. (…) On teraz też mówił: idzie nowy totalitaryzm. Idzie, to widać – wskazał.

Tak patrzę na ten totalitaryzm. Mówi się o resecie wielkim, jakieś Schwaby, (…) jakiś Soros, jakiś Bill Gates – co my słyszymy. Pieniądze wielkie. O co tu chodzi? Czy tylko o pieniądze? Wielki reset i może wszystkich za twarz wziąć, prawda? – dodał.