0

Obliczyli, ile potraw zjadł Robert Makłowicz. Liczba PRZERAŻA!

Share

Założyciele facebookowej strony “Obliczenia i analizy w rapie” przez ponad miesiąc obliczali, ile dań zjadł Robert Makłowicz w swoich kulinarnych programach. Liczba robi wrażenie!

“Obliczenia i analizy w rapie” to facebookowy profil, który prowadzą matematycy. Autorzy strony zajmują się prowadzeniem dość nietypowych obliczeń matematycznych. Na profilu opublikowano m. in. dane o liczbie zbrodni popełnionych w kultowym serialu “Ojciec Mateusz”.

Ostatnio założyciele strony obliczyli, ile Robert Makłowicz zjadł potraw we wszystkich swoich programów. Łącznie podróżnik kulinarny zjadł 1476 potraw. Wśród nich 374 potrawy mięsne, 148 zup, 214 dań rybnych, 111 potraw z owoców morza, 51 serów, 43 makarony, 29 gatunków pierogów, 28 rodzajów placków, 12 gołąbków i jedynie 2 rodzaje pizzy.

Większość potraw głównych skonsumowanych przez Pana Roberta nie pokrywała się z innymi, za co naprawdę należy się wielki szacunek, ponieważ aż 373 dania były daniami unikatowymi, których nie można zaliczyć do wcześniejszych kategorii – tłumaczą matematycy.