5

Obowiązkowe szczepienia i twardy lockdown? Sasin ujawnia plany rządu!

Share

Nie ma w Polsce dzisiaj możliwości wprowadzenia obowiązkowych szczepień – twierdzi Jacek Sasin odpowiadając o najbliższych planach rządu Zjednoczonej Prawicy w sprawie walki z „pandemią” COVID-19.

W programie „Kwadrans polityczny” na antenie reżimowej TVP 1 wicepremier i minister aktywów państwowych zapewniał, iż obecnie nie ma planów lockdownu, ponieważ ten wyjątkowo mocno odbiłby się na już pokiereszowanej gospodarce.

Nie ma takiej dyskusji w tej chwili o jakichś dalej idących obostrzeniach. Jeśli chodzi o szkoły, to taka dyskusja w tej chwili jest. Jesteśmy przygotowani do tego również, żeby tę naukę zdalną wprowadzić przy wzroście zakażeń, a jest rzeczywiście przewidywany ten wzrost przez ekspertów, przez Ministerstwo Zdrowia, natomiast nie ma w tej chwili ani żadnych decyzji ani dyskusji o tym, żeby wrócić do takich drastycznych rozwiązań, jakie znamy z przeszłości, czyli zamknięcia gospodarki – stwierdził.

W programie pojawiła się również dyskusja na temat ewentualnego przymusu szczepień, który tak otwarcie proponowany jest przez posłów Lewicy.

Według przedstawiciela rządu Mateusza Morawieckiego takie rozwiązanie nie jest obecnie możliwe w Polsce.

Nie ma dzisiaj i to chyba wszyscy zdajemy sobie z tego sprawę i niezależnie od tego, co opozycja mówi, nie ma w Polsce dzisiaj możliwości wprowadzenia obowiązkowych szczepień. Po prostu społecznie jest to społecznie nieakceptowalne. Nie można wprowadzać czegoś na siłę. To nie będzie nieskuteczne, a będzie dodatkowo budziło niepotrzebne emocje społeczne, które i tak są podgrzane przez sytuację, która jest wokół pandemii, ale trzeba znaleźć takie sposoby, żeby rzeczywiście Polaków chronić – zapewnił.

Choć słowa Jacka Sasina wydają się dość jasne, jednak w przypadku Prawa i Sprawiedliwości oraz rządu Mateusza Morawieckiego nie można brać ich za pewnik w kwestii najbliższej przyszłości politycznej.

Źródło: TVP 1