1

Oferty pracy „dla NIEZASZCZEPIONYCH”! W internecie powstają giełdy ogłoszeń

Share

Osoby, które się nie zaszczepią nie będą mogły pracować – powtarzali wielokrotnie politycy i „korona eksperci”. Okazuje się jednak, że społeczeństwo potrafi odpowiadać na sytuację, a rynek nie lubi próżni. W internecie powstają „alternatywne giełdy zatrudnienia”.

Jak twierdzą twórcy portalu, który swoją premierę miał w Szwajcarii, jest on stworzony aby kontaktować ze sobą pracodawców i pracowników, którzy nie chcą legitymować się paszportem szczepionkowym.

Przeciwdziałanie wykluczeniu i zniesławieniu pracowników. Chronienie pracobiorców i pracodawców przed totalną katastrofą gospodarczą grożącą im w skutek tak zwanej pandemii – można przeczytać w opisie.

Obecnie portal skierowany jest do osób niemieckojęzycznych i prezentuje oferty w bardzo wielu dziedzinach m.in. kierowników sprzedaży czy też twórców oprogramowania.

Najprawdopodobniej, jak twierdzą eksperci rynkowi, takie inicjatywy powstawać będą również w innych krajach, gdzie coraz częściej spotkać się można z segregacją sanitarną pracowników.

Źródło: DW.com