0

Ogromne kłopoty o. Rydzyka! Odezwa do słuchaczy: „Tak robił Hitler, tak robił Stalin…”

Share

Ojciec Tadeusz Rydzyk ma spore kłopoty. Przed składaniem zeznań w sądzie, zwrócił się do swoich słuchaczy. Dyrektor Radia Maryja porównał się do księdza Jerzego Popiełuszki.

 

Ojciec Tadeusz Rydzyk musi tłumaczyć się przed sądem z wydawania milionów złotych przez fundację Lux Veritatis, które dostawał z rządowych instytucji. Od początku rządów PIS najwięcej dostał od Ministerstwa Kultury, około 185 milionów złotych. Łączę w ciągu tych lat podmioty związane z Rydzykiem, otrzymały ponad 325 milionów złotych.

Do tej pory do końca nie wiadomo, co stało się z pieniędzmi. Sprawą zajęła się organizacja Watchdog, która złożyła akt oskarżenia.
W czwartek dyrektor Radia Maryja miał składać zeznania w toruńskim Sądzie Rejonowym. Przed tym jednak postanowił zwrócić się do swoich słuchaczy. Jego zdaniem “w całej sprawie chodzi o zniszczenie Radia Maryja, bo jest katolickie i polskie”.

Od początku odbiera się nam dobre imię przez kłamstwa, oszczerstwa, bo tak się robi, jeżeli chce się kogoś zniszczyć. Tak robił Hitler, tak robił Stalin, tak robili w Hiszpanie, w Meksyku. Tak było z księdzem Jerzym Popiełuszką – odbierano mu dobre imię, linczowano go w mediach, a później zamordowano – mówił w wywiadzie dla “Naszego Dziennika”.

Duchowny też prosił wszystkich słuchaczy o modlitwę i działanie.

Piszcie państwo do prezydenta, premiera i tzw. prawicy. Pytajcie swoich posłów, o co tutaj chodzi. Czy to jest zgodnie z Konstytucją RP, żeby siły finansowane spoza Polski nas nękały – zaapelował.