2

Ohydna manipulacja statystykami! Ministerstwo Zdrowia pokazuje „zgony osób zaszczepionych”

Share

Korona propaganda w Polsce ma się dobrze, a Ministerstwo Zdrowia robi wszystko, aby udowodnić, że na COVID-19 umierają prawie wyłącznie niezaszczepieni. Na twitterowym profilu podano właśnie, że osoby zaszczepione, które zmarły to zaledwie 11,7 procent.

Przypomnijmy, do niedawna wśród polityków najpopularniejszym hasłem było stwierdzenie, iż umierają „wyłącznie niezaszczepieni”. Nawet resort zdrowia negował takie podejście, podrzucając jednak statystyki, które mają potwierdzać, że przewaga zgonów wśród niezaszczepionych jest znacząca.

Wśród wszystkich zgonów osób zakażonych koronawirusem 11,70 proc. stanowiły osoby zaszczepione. Zgony nie są związane ze szczepieniem – czytamy we wpisie.

Jednocześnie zaznaczono, że za osoby zaszczepione uznaje się wyłącznie osoby, które przyjęły dwie dawki szczepionki na COVID-19 i minęło 14 dni od podania tejże drugiej dawki.

Ministerstwo nie podaje jednak o jaki zakres czasowy chodzi i właśnie dzięki temu dokonuje manipulacji danymi! Najprawdopodobniej mowa bowiem o kilku, a nawet kilkunastu miesiącach zakresu np. styczeń 2021 – grudzień 2021. Patrząc na to z tej perspektywy dane mogą się zgadzać, ponieważ program szczepień w pierwszych miesiącach dopiero raczkował, a w związku z tym w społeczeństwie zdecydowaną większość stanowili niezaszczepieni.

Aby pokazać jak manipuluje się danymi wystarczy spojrzeć na krótszy okres. Na podstawie danych Ministerstwa Zdrowia w dniach 23 grudnia 2021 – 31 grudnia 2021, aż 31,09% osób które zmarły z COVID-19 to osoby w pełni zaszczepione.