3

Ohydne donosicielstwo! Onet wysłał dziennikarzy by „pilnowali” limitów w kościołach

Share

Reporterzy Onetu postanowili przeprowadzić swego rodzaju śledztwo. Sprawdzają, czy wierni i duchowni przestrzegają reżimu sanitarnego.

Nasi reporterzy wybrali się do kilku parafii w Polsce, żeby zobaczyć, czy wierni i duchowni przestrzegają reżimu sanitarnego – czytamy w tekście Onet.pl zatytułowanym “Niedziela Palmowa w dobie pandemii. Czy przestrzegane są obostrzenia? Sprawdziliśmy”.

Okazuje się, że reporterzy portalu Onet.pl postanowili przeprowadzić swego rodzaju śledztwo. Sprawdzali w Lublinie czy wierni i duchowni przestrzegania reżimu sanitarnego w tamtejszych kościołach.

Nasz reporter wybrał się do Parafii Matki Bożej Fatimskiej w Lublinie. Limit osób w tym kościele to 42 osoby. Jak informuje reporter, rygor jest przestrzegany. Nie można już wejść do środka. Wierni stoją przed kościołem – czytamy.

Akcja wywołała prawdziwą burzę w sieci. Internauci są oburzeni.

Onet wysyła tajniaków z aparatami na msze święte. Dosłownie. Kiedyś będziemy oglądać te nagrania jak filmy esbeków z Mszy za Ojczyznę. Czy odwiedzą też czynne ryneczki i zrobią zdjęcia kolejek w zagranicznych marketach korzystających z niedzieli handlowej? – skomentował mec. Jerzy Kwaśniewski z Ordo Iuris.