6

Ohydny artykuł o Polakach! Atakują niezaszczepionych! „Siedlisko bezprzykładnej ciemnoty”

Share

Polska wreszcie zdobyła sławę w renomowanych periodykach naukowych. Niestety jako siedlisko bezprzykładnej ciemnoty – pisze dr Konstanty Szułdrzyński komentują artykuł, który pojawił się w czasopiśmie naukowym „The Lancet”.

W jednym z najważniejszych periodyków medycznych na świecie pojawił się artykuł pt. „Polish Government COVID-19 advisors resign” w którym możemy przeczytać o fatalnych błędach rządu, który nie wprowadzał zamordyzmu znanego z innych krajów Europy.

Według badań przeprowadzonych w zeszłym roku przez Warszawski Uniwersytet Medyczny na temat stosunku Polaków do szczepień wynika, że co trzecia osoba w wieku 18–65 lat deklarowała, że nigdy nie przyjmie szczepionki przeciwko COVID-19. Wątpliwości są szczególnie silne na obszarach wiejskich kraju, gdzie rządząca partia Prawo i Sprawiedliwość ma mocne poparcie – relacjonuje autor artykułu.

W tej chwili nie mamy certyfikatów covidowych, a 44 proc. populacji jest niezaszczepiona. Kolejna fala będzie dramatyczna – dodaje.

W tekście pojawia się również fragment dotyczący Rady Medycznej. Możemy dowiedzieć się, że Polscy „korona eksperci” odeszli z bezsilności. Ich rekomendacje nie były wprowadzane przez rząd Mateusza Morawieckiego.

Zalecenia, które przedstawiliśmy, były bardzo rozsądne. Obawiam się, że jeśli kolejna Rada Medyczna doradzi to samo, to rezultat będzie taki sam. A jeśli będą rekomendować to, co rząd chce usłyszeć, rząd nie będzie miał problemów, ale nic się nie zmieni – tłumaczyła prof. Anna Piekarska, kierownik Katedry i Kliniki Chorób Zakaźnych i Hepatologii Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala im. Biegańskiego, była członek Rady Medycznej.

Źródło: ABCZdrowie.pl