1

Ojciec dziennikarza zaszczepił się na koronawirusa. Osłabł i ma pozytywny test na koronę

Share

Nie ustają emocje związane z preparatami wielkich koncernów na koronę. Jak poinformował Piotr Szlachtowicz z telewizji wRealu24, jego ojciec, mimo dobrego stanu zdrowia, osłabł po przyjęciu specyfiku znanej z kontrowersyjnych praktyk firmy Pfizer. Po tygodniu zaś zrobiono mu test na koronkę, który wyszedł pozytywny.

Dziennikarz Piotr Szlachtowicz poinformował o znacznym pogorszeniu stanu zdrowia jego ojca krótko po tym, jak przyjął preparat koncernu Pfizer.

Mój ojciec był bardzo dobrego zdrowia. Tak było do zeszłego tygodnia, gdy przyjął Pfizera! Od ponad tygodnia leży i nie ma siły pójść do toalety – napisał na Twitterze Piotr Szlachtowicz. – Poza tym, tutaj idzie najlepszy numer. Wczoraj zdiagnozowali mu Covid! Szczepionka jest większym zagrożeniem niż sama zaraza? – dodał dziennikarz.

Sam koncern Pfizer znany jest z kontrowersyjnych praktyk, za co płacił już wielokrotnie potężne kary. Portal medyczny STAT, powołując się na analizy brytyjskiego Biura Dziennikarstwa Śledczego poinformował kilka lat temu, że koncern szantażował kilka państw Ameryki Łacińskiej i żądał m.in. dostępu do wojskowych baz.

Z kolei amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd kilka lat temu informowała o wielkie akcji korupcyjnej w Europie i Azji. Pfizer miał wręczać łapówki lekarzom i członkom administracji publicznej.

W Polsce także istnieją niejasne powiązania rządu z koncernem. Gdy ministrem zdrowia był Łukasz Szumowski, prezes Pfizer Polska Dorota Hryniewiecka-Firlej została doradcą ds. przyszłości opieki medycznej przy Ministerstwie Zdrowia. Obecny minister zdrowia Adam Niedzielski był promowany na imprezie współorganizowanej przez koncern.

Z kolei jeden z głównych ekspertów lansowanych w rządowych mediach, prof. Krzysztof Simon, znajduje się na liście płac Pfizera, co widzimy m.in. na liście Wiley Online Library.