0

Ojciec Rydzyk trafi do więzienia?! Sprawa sądowa nabiera tempa

Share

Ojciec Tadeusz Rydzyk stanie przed sądem! Założyciel Radia Maryja trafi za kratki?

 

Od początku rządów PIS ojciec Tadeusz Rydzyk tylko od Ministerstwa Kultury dostał na swoją fundację Lux Veritatis około 185 milionów złotych. Łączę w ciągu tych lat podmioty związane z Rydzykiem, otrzymały ponad 325 milionów złotych. Do tej pory do końca nie wiadomo, co stało się z pieniędzmi. Sprawą zajęła się organizacja Watchdog, która złożyła akt oskarżenia.

Rydzyk oraz dwoje jego współpracowników (Jan Król i Lidia Kochanowicz-Mańk) oskarżono o zatajenie informacji publicznej. Pełnomocnicy dyrektora Radia Maryja wystąpili do Sądu Okręgowego w Warszawie o zablokowanie sprawy. Jednak przegrali bitwę. Ojciec Tadeusz będzie sądzony.

7 czerwca 2021 r. nasz pełnomocnik zapoznał się z treścią wniesionych zażaleń i tego samego dnia złożył do Sądu Okręgowego pismo z naszym stanowiskiem, wskazując na brak podstaw do uwzględnienia zażaleń. 9 czerwca 2021 r. odbyło się niejawne posiedzenie Sądu Okręgowego, na którym oddalono oba zażalenia. Mamy nadzieję, że 30 czerwca przewód sądowy wreszcie zostanie otwarty – informuje Sieć Obywatelska Watchdog.