2

Omikron atakuje zaszczepionych! Pfizer twierdzi, że „3 dawki” chronią przed zakażeniem

Share

Dwie mieszkanki Singapuru, które przyjęły dwie dawki i siedem osób w Niemczech po trzech dawkach szczepionki przeciw COVID-19. Co łączy te osoby? Wszystkie one zachorowały na koronawirusa wariantem Omikron. Przedstawiciele Pfizer i BioNTech zapewniają jednak, że po trzeciej dawce nie ma takiej możliwości.

Jak informują niemieckie media. Siedem osób u których wykryto zakażenie Omikronem to obywatele w wieku od 25 do 39 lat. Wszyscy oni byli zaszczepieni trzema dawkami szczepionki. Sześć przyjęło booster od Pfizera, jedna Moderny.

Co ciekawe przedstawiciele firm Pfizer i BioNTech dwa dni temu zapewniali, że trzecia dawka szczepionki całkowicie zapobiega zakażeniu nowym wariantem.

Wstępne wyniki badań laboratoryjnych pokazały, że trzy dawki naszej szczepionki przeciw Covid-19 generują wystarczającą ilość przeciwciał, by zwalczyć infekcję nowym wariantem koronawirusa Omikron – stwierdzili.

Ochrona przed zakażeniem wariantem Omikron po przyjęciu trzech dawek jest porównywalna z tą, którą dwie dawki szczepionki dawały przed pierwszą odmianą koronawirusa, która rozprzestrzeniała się na początku pandemii – dodano.

Źródło: Tagesspiegel.de