2

Organizacja Witolda Pileckiego mordowała Żydów! Szokujące słowa dziennikarki Jewish.pl

Share

Dziennikarka Jewish Telegraphic Agency, Katarzyna Markusz oskarżyła organizację Witolda Pileckiego o mordowanie Żydów: “Pilecki o tym wiedział”.

Witold Pilecki to rotmistrz kawalerii Wojska Polskiego, organizator konspiracji antyniemieckiej i antykomunistycznej, był więźniem i organizatorem ruchu oporu w KL Auschwitz. Przez władze komunistyczne był skazany na karę śmierci. W 2006 roku pośmiertnie otrzymał Order Orła Białego.

Dziennikarka Jewish Telegraphic Agency oraz Jewish.pl Katarzyna Markusz oskarżyła organizacje Pileckiego o mordowanie Żydów. Według niej rotmistrz o tym wiedział.

Przeczytałam na Onecie wywiad z pracownikiem Muzeum Auschwitz o Pileckim. I zastanawiam się, dlaczego dziennikarz nie zadał trudnych pytań. Michał Wójcik w nowej książce napisał o współpracownikach Pileckiego, którzy brali udział w zbrodniach na Żydach w obozie. Pilecki o tym wiedział, ale bronił ich, bo pomagali Polakom (w tym jemu). Dziennikarz Onetu nie musiał czytać książki Wójcika (może go nie stać), ale był o tym artykuł w GW całkiem niedawno. Czy współpraca Onetu z Instytutem Pileckiego miała wpływ na kształt tego tekstu? – napisała na swoim Twitterze.