0

Ostro na linii Korwin-Mikke vs Budka! Prezes partii KORWiN dobitnie wyjaśnia byłego szefa PO

Share

Jest absolutnym nieporozumieniem zgłaszanie spraw programowych, gdy dyskutujemy o zmianie marszałka Sejmu – mówił w rozmowie z portalem Onet.pl Borys Budka. Były szef Platformy Obywatelskiej odniósł się tym samym do rozmów przedstawicieli opozycji w sprawie odwołania Marszałek Elżbiety Witek.

Przypomnijmy, niedawno doszło do spotkania przedstawicieli wszystkich ugrupowań opozycyjnych zasiadających w Sejmie. Tematem było zorganizowanie większości, która byłaby w stanie wygrać głosowanie ws. usunięcia Elżbiety Witek z funkcji Marszałka Sejmu.

Konfederacja w trakcie rozmów zgodziła się na głosowanie za odwołaniem, jednak warunkiem miałoby być poparcie projektu ustawy „Stop Segregacji Sanitarnej”. W przypadku braku zgody przedstawiciele jedynego prawicowego ugrupowania w polskim Sejmie nie uczestniczyliby w dokonaniu zmiany Marszałka.

Jest absolutnym nieporozumieniem zgłaszanie spraw programowych, gdy dyskutujemy o zmianie marszałka Sejmu. Jeżeli wejdziemy w takie kwestie, nie ma szans na stworzenie jakiejkolwiek większości – stwierdził Borys Budka, wyraźnie zniesmaczony faktem, że Konfederacja nie zgadza się na przedstawione propozycje.

Na sprawę zareagował prezes Janusz Korwin-Mikke, który dobitnie wyjaśnił posłowi Platformy Obywatelskiej obraz sytuacji.

Z warunkami można się zgodzić lub nie – ale kiedy KONFEDERACJA ma je stawiać, jeśli nie wtedy, gdy jej głosy są komuś potrzebne? To jest polityka! – napisał prezes partii KORWiN.