6

Padła data końca pandemii! Naukowiec ma dobre informacje

Share

Już tylko dwa miesiące i powrót do normalnego życia – tak według Tyra Grove Krause wyglądać ma powolny koniec pandemii koronawirusa. Naukowiec z Agencji Kontroli Chorób Zakaźnych twierdzi, że Omikron jest najprawdopodobniej ostatnim groźnym wariantem wirusa.

Ekspert w wywiadzie dla duńskiej telewizji TV2 podkreśliła, że nowa mutacja jest faktycznie niebezpieczna i szybko przenosi się w społeczeństwie. Jednocześnie zauważyła jednak, że najprawdopodobniej zbliżamy się do końca „korona sytuacji”.

Myślę, że to będzie trwać jeszcze przez najbliższe dwa miesiące, a później mam nadzieję, że infekcja zacznie ustępować i odzyskamy normalne życie – stwierdziła.

W trakcie programu Krause podkreślała, że dostosowanie się do obecnie obowiązujących obostrzeń powinno doprowadzić do osiągnięcia szczytu zachorowań pod koniec stycznia, a następnie spadem zachorowań.

Omikron osiągnie szczyt pod koniec stycznia, a w lutym zobaczymy spadającą liczbę infekcji i zmniejszające się obciążenie systemu opieki zdrowotnej. Ale musimy się postarać w styczniu, bo trudno będzie wygrać – mówiła.

Źródło: TV2.dk