0

Padło pytanie za milion! Znałbyś odpowiedź?

Share
Iza Husselbank

Lista milionerów w Polsce się powiększyła! W programie “Milionerzy” po raz czwarty padła najwyższa wygrana. Nowo upieczony milioner to Jacek Iwaszko z Warszawy.

Czwartkowy odcinek programu “Milionerzy” przeszedł do historii. Po raz czwarty w polskiej edycji show padła najwyższa wygrana. Tym razem prawidłowo na wszystkie pytania odpowiedział Jacek Iwaszko z Warszawy. Mężczyzna z wykształcenia jest muzykologiem, pracuje w bibliotece w Narodowym Instytucie Fryderyka Chopina. Gra na gitarze i akordeonie i śpiewa w chórze.

Po godzinach pracy śpiewa w chórze oraz w męskim zespole wokalnym Gregorianum i Collegium Musicum UW, specjalizującym się w muzyce XVI w. Poza tym gra na gitarze i czasem akordeonie w kapeli Pędzące Żółwie, która wykonuje muzykę inspirowaną rytmami latynoamerykańskimi. Hobbistycznie struga w drewnie – podaje Plejada.

Zwycięstwo panu Jackowi dała poprawna odpowiedź na pytanie: “Kiedy rozpoczęło się drugie tysiąclecie?”. Warianty odpowiedzi:

A. 1 stycznia 1000 r.
B. 1 stycznia 1001 r.
C. 1 stycznia 2000 r.
D. 1 stycznia 2001 r.

Poprawną odpowiedzią jest 1 stycznia 1001 roku.

Sam uczestnik przyznał, że było to “pytanie z podstawówki”, Mimo to musiał chwile pomyśleć. W końcu się udało! Wyszedł z programu z czekiem na milion złotych.