14

Pandemia potrwa jeszcze kilka lat! Dr Dzieciątkowski: Winne są szczepionki

Share

Szczepienia stały się ofiarami własnego sukcesu. To, że coś działa, spowodowało, że wiele osób zapomniało, czymm mogą być choroby zakaźne – twierdzi dr Tomasz Dzieciątkowski. Jego zdaniem Polacy przestali bać się pandemii, a w związku z tym, ta trwać będzie dłużej.

Wirusolog z Katedry Zakładu Mikrobiologii Lekarskiej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego stwierdza, że powodem dla którego „pandemia koronawirusa” trwać będzie dłużej niż to przewidywało, jest fakt, iż na świecie znajdują się regiony, gdzie nie ma dostępu do szczepionek.

Wskutek tego na terenie Afryki mamy wyszczepienie na poziomie ok. 7 proc. To jest nic. W związku z tym zawsze będziemy mieli jakiś rezerwuar, matecznik wirusa, który jednocześnie przy tak niskim poziomie wyszczepienia będzie stanowił doskonały tygiel i mikser do tworzenia się nowych wariantów genetycznych SARS-CoV-2 – twierdzi.

Jeżeli dodamy do tego totalną nieodpowiedzialność wielu polityków i społeczeństw na terenie całego świata, to prawdopodobnie z pandemią COVID-19 będziemy się zmagać przez kilka kolejnych lat – dodaje.

Co należy zatem zrobić? Jak zwykle w propagandzie covidowej rozwiązaniem ma być zamordyzm i rezygnacja z wolności obywatela na rzecz „dobra społecznego”.

Jeżeli mamy karne, zdyscyplinowane społeczeństwo, np. w Nowej Zelandii czy w wielu krajach Azji, gdzie dobro społeczne znaczy zdecydowanie więcej niż dobro jednostki, to tam są zdecydowanie lepsze prognozy – podkreślił dr. Dzeciątkowski.

A u nas? Demokracja w zderzeniu z chorobami zakaźnymi niestety nie sprawdza się najlepiej – podsumował.

Źródło: ABCZdrowie.pl