1

Pandemiczna twarz Jarosława Kaczyńskiego! „Jestem w stanie pójść na całość”

Share

Pójściem na całość byłby obowiązek szczepień, choć obawiam się, że nie byłoby to w pełni egzekwowalne – twierdzi Jarosław Kaczyński w rozmowie z portalem Interia.pl.

Zdaniem prezesa Prawa i Sprawiedliwości sytuacja w Polsce może wymknąć się spod kontroli w związku z pojawieniem się mutacji Omikron. Właśnie dlatego, według Jarosława Kaczyńskiego, należy podejmować coraz bardziej drastyczne kroki.

Ja polecenia kontroli i egzekwowania przestrzegania nakazu wydawałem, sprawa stawała na każdym posiedzeniu komitetu bezpieczeństwa. Wierzę też, że minister czy komendant to zalecali, ale proszę pamiętać, że to działa, jeśli działają wszystkie organy. Gdy policjanci wiedzą, że w sądzie ich interwencja się obroni – mówił polityk.

Jak podkreśla Kaczyński należy obecnie robić wszystko, aby Polacy masowo ruszyli do szczepień.

Ludzie muszą się szczepić, to sprawa podstawowa. Trzeba się zastanowić, biorąc pod uwagę realia i niechęć znacznej części społeczeństwa, co możemy tutaj zrobić. Wracam do sprawności państwa: sądy są tutaj ostatnią instancją – bez ich zreformowania, namówienia, by przestrzegały prawa, bo w gruncie rzeczy o to chodzi, trudno o zmianę. To wpływa na funkcjonowanie całego państwa, na różnych szczeblach i trzeba to brać pod uwagę – stwierdził.

Źródło: Interia.pl