0

Papież Franciszek podjął decyzję ws. par JEDNOPŁOCIOWYCH. To rozpocznie burzę?

Share

To kolejny raz, gdy Papież Franciszek zabiera głos w sprawie osób nieheteronormatywnych. Tym razem, ojciec święty postanowił przedstawić jasne zdanie na temat ewentualnych związków partnerskich.

Przypomnijmy, w październiku 2020 wierni Kościoła katolickiego byli zszokowani informacją, według której papież Franciszek miał poprzeć możliwość zakładania związków partnerskich. Środowiska LGBT ogłosiły wielki sukces swojej polityki, jednak teraz okazuje się, że było to przedwczesne ogłaszanie zwycięstwa.

Osoby homoseksualne mają prawo do rodziny… są dziećmi Bożymi i mają prawo do rodziny. Nikt nie powinien być z tego powodu wyrzucany ani nieszczęśliwy – mówił wówczas Papież Franciszek.

W ostatnim czasie nastał jednak kres spekulacjom. Kongregacja Nauki Wiary wydała bowiem ostateczne zdanie na ten temat. W dokumencie, co ważne, podpisanym przez ojca świętego czytamy, że „niemożliwe jest, by Bóg błogosławił grzech”. Tym samym potwierdzono, że nie ma opcji, by Kościół wyrażał zgodę na związki partnerskie