0

Papież Franciszek przedstawia hierarchię grzechów. Duma gorsza niż seks przedmałżeński

Share

Papież Franciszek ogłosił, że seks pozamałżeński i cudzołóstwo nie są wcale takie złe. Głowa kościoła katolickiego powiedział, że dużo gorsze są duma i nienawiść.

Pod koniec listopada we Francji wybuchł skandal. Jak podaje magazyn Le Point, 70-letni arcybiskup miał utrzymywać niejasne relacje z kobietą. Michael Aupetit przekonywał, że nie utrzymywał stosunki seksualne. W końcu podał się do dymisji, którą niechętnie przyjął papież Franciszek.

Głowa kościoła katolickiego postanowił zabrać głos w sprawie. Jego zdaniem arcybiskup złożył rezygnację ze stanowiska przez plotki, ponieważ nikt nie udowodnił winy.

Czy ktoś wie, co takiego uczynił arcybiskup Paryża? Jeśli nie znamy oskarżenia, nie powinniśmy potępiać. Kto go potępił: opinia publiczna, plotki – powiedział w rozmowie z dziennikarzami.

Papież podkreślił, że są bardziej haniebne czyny, niż pozamałżeńskie kontakty seksualne czy cudzołóstwo.

To grzech, ale nie jest to jeden z najpoważniejszych grzechów, ponieważ grzechy cielesne nie są najpoważniejsze. Najpoważniejsze są te, które mają w sobie najwięcej anielskości: pycha, nienawiść – tłumaczył Franciszek.