1

Peany o decyzjach Rady Medycznej! Prof. Simon bezkrytycznie chwali siebie i kolegów

Share

Każde postępowanie ,do czego zachęcaliśmy jako Rada Medyczna, której byłem członkiem, jest słuszne – zapewnia prof. Krzysztof Simon, były członek Rady Medycznej i kierownik Kliniki Chorób Zakaźnych i Hepatologii Uniwersytetu Medycznego.

W rozmowie z portalem Interia.pl jeden z najpopularniejszych „korona ekspertów” w Polsce nie ukrywał swojego bezkrytycznego zachwytu działaniami Rady Medycznej przy premierze Mateuszu Morawieckim.

Każde postępowanie – do czego zachęcaliśmy jako Rada Medyczna, której byłem członkiem – jest słuszne, jeśli ogranicza epidemię i tę przerażającą, jedną z największych w Europie, liczbę zgonów na 100 tys. mieszkańców, którą notujemy w Polsce – komentował.

Jednocześnie, prof. Simon podkreślił, że okoliczności w jakich przyszło im pracować były fatalne, ponieważ władza nie słuchała rekomendacji „korona ekspertów”.

Ale tych działań nie było od października, mimo komunikatów rady i zaleceń opartych nie na naszych „widzimisię”, tylko wiedzy medycznej i działaniach innych krajów – przekonywał.

Teraz Ministerstwo Zdrowia zaaktywizowało swoje działania i być może wreszcie przebije się przez swój klub poselski – dodał.

Prof. Krzysztof Simon nie ukrywa, że jest przekonany, iż rząd może powstrzymać falę Omikrona. Najlepszych rozwiązaniem, jak można się domyślać, jest zwiększenie restrykcji oraz wprowadzenie obowiązkowych szczepień.

Omikrona nie zatrzymamy, ale możemy zmniejszyć jego uderzenie: wprowadzając ograniczenia i skutecznie je egzekwując oraz szczepiąc jak najszerzej trzecią dawką – podsumował.

Źródło: Interia.pl