5

Piecha zastąpi ministra Niedzielskiego? Dziambor wprost: Są zamordystami i dążą do tego, żebyśmy wszyscy byli zmuszeni…

Share

Gdy się pojawiło na mapie, że ministrem zdrowia mógłby być pan Piecha, to ja nie wiem co jest gorsze. Chociaż z pragnienia, żeby PiS upadł, to bardzo chciałbym, żeby on był nowym ministrem zdrowia. Żeby ludzie zobaczyli, jak bardzo się nie nadaje do tego – mówi poseł Artur Dziambor z Konfederacji odnosząc się do pojawiających się plotek na temat odejścia ministra Adama Niedzielskiego.

Przedstawiciel jedynego prawicowego ugrupowania w Sejmie w rozmowie z TV Polska nie pozostawił złudzeń, że choć wewnątrz Zjednoczonej Prawicy istnieją tarcia frakcji, to jednak nie będzie to miało wpływu na wprowadzanie zamordystycznych ustaw.

Rzeczywiście wewnątrz samego obozu Prawa i Sprawiedliwości dzieją się jakieś dziwne przepychanki, ale niestety cała centrolewicowa opozycja jest za tym, żeby wprowadzić ustawę (red. projekt „lex Hoc”). Wystarczy, że ona się pojawi, to nawet przy sprzeciwie posłów PiS, tam potrzeba zaledwie kilkudziesięciu głosów żeby ta ustawa przeszła – podkreślił.

Jeżeli padnie decyzja ze strony Jarosława Kaczyńskiego, żeby to wpuścić to ta ustawa przejdzie. Przy sprzeciwie naszym, przy sprzeciwie kilkudziesięciu posłów Prawa i Sprawiedliwości, ale z pełnym poparciem centrolewicowej opozycji, która gdyby dzisiaj rządziła, to obawiam się, że mieliśmy Austrię co najmniej – dodał.

Poseł Dziambor nie pozostawia wątpliwości, że działania wszystkich partii zasiadających w Sejmie, poza Konfederacją, w gruncie rzeczy prowadzą do tego samego. Pomimo, że wydawać by się mogło, że Prawo i Sprawiedliwość prowadzi działania dalekie od zamierzeń lewicy.

Oni (red. Lewica) są zamordystami i dążą do tego, żebyśmy wszyscy byli zmuszeni do szczepienia. Ustawa posłów PiS jest środkiem do tego. Nie ma tego wprost zapisanego, ale jest to ustawa, która pozwoliłaby właścicielowi firmy zwolnić krnąbrnego pracownika, za to że się nie zaszczepił – podsumował.

Źródło: TV Polska