0

Piekło zmarzło. Zamordysta sanitarny – Kraska zmienia zdanie! „Powinniśmy już traktować COVID-19 jak normalnego wirusa”

Share

No piekło zamarzło! Jeden z największych zamordystów sanitarnych w kraju nagle zmienił zdanie na temat „najstraszniejszej zarazy” świata. Wiceminister zdrowia stwierdził bowiem, że nadszedł czas, aby traktować koronawirusa jak wirusa zwykłej grypy. Ale spokojnie, dalej namawia do szprycy.

Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska poinformował o nowych danych dotyczących zarażenia koronawirusem w Polsce. Jak wskazał, odnotowano 599 przypadków COVID-19. A ponad 2 500 osób przebywa w szpitalach. Najczęściej są to osoby przyjmowane z innymi schorzeniami, u których robiąc test wykryto koronawirusa. Jak powiedział „nie daje on tak silnych objawów z jakimi mieliśmy do czynienia w poprzednich falach”.

Dalej polityk PiS dodał, że najnowsze dane oznaczają falę spadkową. Podobną sytuację notuje się także w innych krajach Europy Zachodniej, a także u naszych sąsiadów.

– To są małe liczby, ponieważ to są liczby z weekendu, ale jeżeli popatrzymy na statystyki i także otoczenie naszego kraju, czyli kraje Europy Zachodniej, ale także Czechy, Słowację wszędzie widzimy falę spadkową, czyli ta fala letnia koronawirusa jest już zdecydowanie słabsza – powiedział w „Kwadransie politycznym” TVP1.

COVID-19 jak grypa

Kraska jak to hipokryta potem stwierdził, że nadszedł czas, aby traktować koronawirusa jak wirusa zwykłej grypy. Najprawdopodobniej więc będzie on towarzyszył ludziom jeszcze przez długi czas, nie powodując jednak problemów w służbie zdrowia. Ale dalej znowu namawia do przyjmowania szprycy.

– Taka jest natura ludzka, że my po prostu do pewnych rzeczy przyzwyczajamy się, czasem nawet tragicznych i dramatycznych. Jesteśmy ponad 2 lata już od kiedy pojawił się pierwszy przypadek [koronawirusa – przyp. red.], więc także i ze względów medycznych chyba już powinniśmy traktować epidemię COVID-19 jako tą taką normalną, normalnego wirusa tak jak na przykład wirusa grypy, który się pojawia – powiedział zamordysta sanitarny.

– Trzeba się zabezpieczać, trzeba się szczepić, bo myślę, że ta szczepionka podobnie jak w przypadku grypy także na COVID-19 pewnie się stanie szczepionką sezonową – dodał wiceszef resortu zdrowia.

Źródło: TVP