0

Pierwszy śnieg tuż-tuż? Synoptycy ujawniają, kiedy spodziewać się białego puchu

Share
Iza Husselbank

W ostatnich latach pogoda zimą należała do grona cieplejszych. Teraz to jednak może się zmienić. Pierwszy śnieg już wkrótce?

Pogoda w tym roku zdecydowanie oszalała. Po wyjątkowo upalnym lecie jesień nas powitała sporym ochłodzeniem. Według długoterminowej prognozy nie będziemy musieli długo czekać także na pierwsze opady białego puchu. Zdaniem synoptyków mogą pojawić się dosyć wcześnie.

Według obliczeń synoptyków Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej pierwsze opady śniegu możliwe są już … w listopadzie. Mimo to temperatura powietrza w listopadzie i grudniu na terenie całego kraju ma być w zakresie normy wieloletniej z lat 1991-2020.

Zarówno w przypadku listopada, jak i grudnia nasza prognoza zakłada, że zmieszczą się one w przedziale zgodnym z normą wieloletnią. To oznacza, że średnia temperatura w pierwszym miesiącu, oczywiście uwzględniając też noc, zamknie się w granicach 3,5-5,4 stopnia. Z kolei w grudniu ten przedział powinien wynieść od minus 0,6 do plus 1,4 stopnia – powiedział meteorolog Radosław Droździoł.