0

Pijany osiłek sfilmowany w Sopocie, atakował ratowników! „Chodź na solo” [WIDEO]

Share

Co tam się stało? W sieci mamy nagranie awantury pomiędzy ratownikami z Sopotu i agresywnym plażowiczem. Sytuacja zrobiła się na tyle niebezpieczna, że trzeba było wezwać policję. „Chodź na solo” – krzyczał mężczyzna.

Okazuje się, że powodem bójki miała być czerwona flaga. A podpity mężczyzna bardzo chciał się wykąpać. Był tak wściekły, że nie może tego uczynić, że nawet zaproponował ratownikowi „solówkę” o wejście do morza. W pewnym momencie nawet odgrażał się też, że zadzwoni „po braci”

– W ubiegłym tygodniu zdarzyła się sytuacja, w której jeden z naszych ratowników został zaatakowany – powodem było wykonywanie obowiązków służbowych. Zazwyczaj publicznie prezentujemy raczej blaski naszej pracy, tym razem przyszła pora na cienie. Sam materiał i argumenty „plażowicza” są na tyle bulwersujące, że pozostawimy je bez komentarza – podkreśla WOPR w Sopocie.

Podkreślono, że do tej sytuacji doszło 15 sierpnia. Incydent zakończył się przyjazdem policji. Mężczyzna został obezwładniony przez funkcjonariuszy. Teraz mundurowi komentują to zajście.

Mężczyzna usłyszał on pięć zarzutów

– Policjanci z Sopotu kilka dni temu zostali zaalarmowani przez ratowników WOPR, którzy dbali o bezpieczeństwo turystów na plaży, o tym, że zaatakował ich agresywny mężczyzna, który nie reagował na ich polecenia dotyczące niewchodzenia do wody z uwagi na niesprzyjające warunki atmosferyczne i wywieszoną z tego powodu czerwoną flagę. Mężczyzna mimo wielokrotnych ostrzeżeń i wezwań ratowników lekceważył je, był agresywny i wulgarny – mówią sopoccy policjanci, cytowani przez trojmiasto.pl.

– W pewnym momencie 39-letni mieszkaniec Sopotu kopnął w megafon trzymany przez jednego z ratowników, zaczął ich znieważać wulgarnymi słowami, próbował też naruszyć ich nietykalność cielesną – dodają.

Funkcjonariusze musieli użyć siły, by obezwładnić 39-latka. Gdy się to udało, wyprowadzili go z plaży. Mężczyzna był pijany, alkomat wykazał, że ma blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Usłyszał on pięć zarzutów. Dotyczą one między innymi znieważenia i naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariuszy publicznych oraz kierowania wobec nich gróźb karalnych.

Zresztą zobaczcie to sami.

Źródło: o2.pl