0

Pijany sołtys potrącił 4 osoby! Jechał po kiełbasę na grilla…

Share

Zdecydowanie nie taki finał dla sołtysa wsi Łączany miał mieć weekendowy festyn charytatywny. 58-letni Janusz K. potrącił cztery osoby idące poboczem. Jak wykazało badanie miał promil alkoholu we krwi.

Policjanci zabezpieczyli pojazd, przeprowadzili jego oględziny. Poszkodowane osoby zostały przewiezione do szpitala. Kierowcy zatrzymane zostało prawo jazdy. Całe zdarzenie zostało zakwalifikowane jako wypadek – mówi asp. sztab. Katarzyna Ulbrych z Komendy Powiatowej Policji w Namysłowie, cytowana przez nto.pl.

Jak informują lokalne media Janusz K., sołtys wsi brał aktywny udział w festynie charytatywnym organizowanym przez stowarzyszenie Przyjazny Samorząd.

W pewnym momencie na imprezie zabrakło kiełbasy na grilla. Na pomoc ruszył wspomniany wspomniany sołtys, który bez wahania wsiadł do swojego osobowego citroena i ruszył do domu. Niestety, jadąc polną drogą potrącił cztery osoby, które szły poboczem.

Jest mi bardzo wstyd. Popełniłem błąd, zawiodłem rodzinę, przyjaciół. Przepraszam za to wszystkich – mówił Janusz K. przed kamerami telewizji TVP Opole.

Źródło: NTO.pl