0

Pilna konferencja! Rząd planuje masowe szczepienie dzieci

Share

Pilna konferencja rządu. Głównym tematem Narodowy program szczepień oraz paszporty covidowe.

 

We wtorek 1 czerwca odbyła się konferencja prasowa Michała Dworczyka, Adama Niedzielskiego i Przemysława Czarnka. Ministrowie poinformowali, że już od 7 czerwca ruszy szczepienie uczniów od 12 roku życia. Dzieci będą szczepiły się w punktach szczepień populacyjnych i powszechnych.

– W związku z decyzjami EMA oraz rekomendacjami Rady Medycznej podjęliśmy decyzję, że od 7 czerwca rozpocznie się szczepienie dzieci od 12 do 15 lat. To ponad 2,5 mln uczniów – powiedział Dworczyk.

Adam Niedzielski też ogłosił, że Polska znalazła się w grupie 7 krajów, podłączonych do unijnego systemu certyfikatów covidowych. Mają one ułatwić swobodne przemieszczanie się na terenie Unii Europejskiej.

– 1 czerwca Polska przystępuje do systemu unijnych certyfikatów covidowych, do systemu stworzonego przez Komisję Europejską, żeby ułatwić swobodne podróżowanie w ramach Unii Europejskiej w trakcie pandemii – powiedział.

Minister zdrowia wyjaśnił, że certyfikat covidowy dostępny dla każdego. Będzie zawierać informacje o szczepieniu, testach na covid czy potwierdzenie, że ktoś jest ozdrowieniem. Formalny start systemu w UE rozpocznie się 1 lipca.