1

Pilna konferencja rządu! Nowy plan „WALKI” z koroną

Share
Iza Husselbank

Pilna konferencja rządu! Mateusz Morawiecki, Adam Niedzielski i Michał Dworczyk przedstawili nowy plan walki z koronawirusem.

 

Czwarta fala pandemii koronawirusa zbliża się wielkimi krokami. Podczas piątkowej konferencji prasowej Mateusz Morawiecki, Adam Niedzielski i Michał Dworczyk poinformowali, że kluczowym elementem walki z jesienną falą będą szczepienia.

Premier Mateusz Morawiecki podkreślił, że obecnie 99 proc zgonów z powodu koronawirusa dotyczy osób, niezaszczepionych. W związku z tym, żeby zachęcić obywateli do przyjęcia preparatu przeciw Covid-19 rząd będzie wprowadzał kolejne akcje promocyjne oraz edukacyjne.

KPRM Michał Dworczyk poinformował, że rząd uruchomił nowy program “Rosnąca odporność”, który nagrodzi trzy gminy z najwyższym poziomem zaszczepenia. Największa wygrana to aż milion złotych. Polityk także zabrał głos w sprawie obostrzeń dla osób niezaszczepionych. Zapewniał, że rząd jeszcze nie podjął żadnych decyzji.

Minister zdrowia Adam Niedzielski podkreślił, że służba zdrowia jest już w pełni przygotowana na czwartą falę pandemii koronawirusa.