1

PILNE! III Wojna Światowa? Chiny prowadzą naloty na Tajwan! Co zrobi USA?

Share
Jan Bieńkowski

To może być początek międzynarodowego konfliktu na światową skalę – mówią eksperci obserwując zachowanie Chin, które rozpoczęły kolejne naloty na Tajwan. Jednocześnie w prasie ukazały się ostrzeżenia przed III wojną światową!

Chiny od piątku przeprowadzają zmasowane naloty na Tajwan, naruszając jego przestrzeń powietrzną. Jak podają lokalne media uczestniczy w nich ponad 150 samolotów w tym 56 odrzutowców. Sytuacja jest bardzo napięta o czym świadczy chociażby fakt, iż wspierana przez rząd gazeta „Global Times” ostrzega obywateli o możliwości wybuchu III wojny światowej.

W Chińskim mediach trwa obecnie akcja propagandowa mająca udowodnić odbiorcom, że kraj jest przygotowany na wojnę totalną ze Stanami Zjednoczonymi, jeśli te postanowią zaangażować się w konflikt. Dodatkowo wspominana jest również Korea Północna, która niedawno chwaliła się nową bronią, mogącą znacząco wpłynąć na przebieg konfliktu.

Zaangażowanie USA na rzecz Tajwanu jest solidne jak skała i przyczynia się do utrzymania pokoju i stabilności w Cieśninie Tajwańskiej oraz w regionie. Będziemy nadal współpracować z przyjaciółmi i sojusznikami, aby rozwijać nasz wspólny dobrobyt, bezpieczeństwo i wartości oraz by pogłębiać nasze więzy z demokratycznym Tajwanem – oświadczył rzecznik Departamentu Stanu USA Ned Price.

Przypomnijmy, Chiny uważają Tajwan za część terytorium Chińskiej Republiki Ludowej, a w związku z tym nie ma mowy o naruszeniu granic. Warto jednak podkreślić, że Tajwan już kilkadziesiąt lat temu ogłosił się samodzielnym państwem. Nie jest jednak uznawany na arenie międzynarodowej.

Źródło: RMF FM